Autósport

Magyar Nagydíj - Ricciardo volt a leggyorsabb az első szabadedzésen

2018. július 27. péntek 12:50

Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája autózta a leggyorsabb köridőt a 33. Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki első szabadedzésén.

A pilóták viszonylag nagy melegben, 28 fokban és 48 fokos aszfalton róhatták a hétvége első gyakorló köreit a Hungaroringen.
    Az edzésen sokáig a világbajnoki pontversenyben második, négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája vezetett, 30 perccel a leintés előtt azonban Ricciardo elérte azt a köridőt, amelynél jobbat aztán egyik riválisa sem tudott összehozni.
    Vettel hátránya csupán 79 század másodperc a második helyen, míg a harmadik helyezett Max Verstappen (Red Bull) csak 88 századdal maradt el csapattársának idejétől.
    A címvédő és szintén négyszeres világbajnok, a Hungaroringen korábban már ötször futamgyőztes brit Lewis Hamilton (Mercedes) az ötödik pozícióban zárta a gyakorlást.
    A monacói Charles Leclerc helyett ezen az edzésen az olasz Antonio Giovinazzi kapott lehetőséget a Sauber volánja mögött. Bár csak 18. lett, így is négy tizedmásodperccel gyorsabb köridőt futott, mint csapattársa, a svéd Marcus Ericsson, aki többször is megcsúszott, megpördült az edzés ideje alatt, és szemmel láthatóan nagy küzdelmet jelentett neki a pályán tartani a versenyautót.
    A második szabadedzést 15 órától rendezik a mogyoródi aszfaltcsíkon.

forrás: MTI

Magyar Nagydíj - Mogyoródon folytatódik a vb-csata Hamilton és Vettel között

2018. július 26. csütörtök 9:05

A hétvégén 33. alkalommal kerül sor a Forma-1-es Magyar Nagydíjra a Hungaroringen, ahol minden bizonnyal tovább folytatódik a világbajnoki címért harcoló, címvédő brit Lewis Hamilton (Mercedes) és a német Sebastian Vettel (Ferrari) csatája.

Az idén rekordot jelentő, 21 futamból álló sorozat felénél, 11 versenyhétvége után a négyszeres vb-győztes Hamilton áll az összetett pontverseny élén, előnye 17 pont a szintén négyszeres világbajnok Vettellel szemben.
    A 33 éves Hamilton a múlt hétvégén némiképp szerencsés körülmények között, ugyanakkor kiváló versenyzéssel, a 14. helyről rajtolva nyerte meg a Német Nagydíjat Hockenheimben, miközben a 31 esztendős Vettel a saját hibájából, vezető pozícióból kényszerült feladni a küzdelmet, miután elmért egy féktávot, és belecsúszott a gumifalba.
    Hamilton Mogyoródon pályafutása 220., Vettel pedig karrierje 210. F1-es versenyét teljesíti majd, nagy kérdés, hogy végül melyikük vonulhat előnnyel a csaknem egy hónapos nyári szünetre.
    A Hungaroring "királya" egyelőre Hamilton, aki a legutóbbi, 2016-os sikerével együtt már ötször nyert Magyar Nagydíjat, miközben Vettelnek a tavalyi diadala ellenére közel sem a mogyoródi a kedvenc helyszíne: nyolc évet kellett várnia az első sikerre ezen a pályán, ahol 2015-ben, már négyszeres vb-győztesként tudott először nyerni.
    A Hungaroring történetében számos kaotikus futamot láthatott már a közönség, s ezúttal sem kizárt, hogy meglepetés-eredmény születik a mogyoródi aszfaltcsíkon, amelyet a pilóták többsége leginkább a monte-carlói városi pályához hasonlít. Igaz, a magyarországi helyszínen nincsenek annyira közel a falak, mint Monacóban.
    A vb-címre esélyes duón túl érdemes lesz még figyelni a két csapattársra: a finn Valtteri Bottas (Mercedes) és honfitársa, Kimi Räikkönen (Ferrari) bármikor képes harcolni a futamgyőzelemért, igaz, ehhez arra is szükség van, hogy a német és az olasz istálló vezetése ne avatkozzon be a két skandináv pilóta versenyébe. Az elmúlt hétvégén, Hockenheimben mind Bottas, mind pedig Räikkönen utasítást kapott a rádión csapatától, hogy ne veszélyeztesse Hamilton, illetve Vettel futamát és eredményét.
    A mezőnyben Hamilton és Vettel mellett három korábbi mogyoródi győztes, Räikkönen, valamint a spanyol Fernando Alonso (McLaren) és az ausztrál Daniel Ricciardo (Red Bull) lesz még ott a hétvégén.
    A csapatok a vasárnapi futam után nem pakolnak össze és utaznak el, hanem egészen szerdáig maradnak Mogyoródon, a szezon közbeni hivatalos tesztre ugyanis a tavalyi évhez hasonlóan ezúttal is a Hungaroringen kerül sor jövő kedden és szerdán.
    A Magyar Nagydíj F1-es programja pénteken 11 órakor kezdődik az első szabadedzéssel, 15 órakor a második, szombaton 12 órakor pedig a harmadik gyakorlásra kerül sor. A rajtsorrendről döntő időmérő edzés szombaton 15 órakor, a 70 körös futam pedig vasárnap 15.10 órakor startol.
    A hétvége eseményeit az M4 Sport élőben közvetíti.

forrás: MTI

Túraautó-vk - Michelisz győzött a Slovakia Ringen

2018. július 15. vasárnap 13:53

Michelisz Norbert győzött a túraautó-világkupa (WTCR) szlovákiai versenyhétvégéjének főfutamán vasárnap.

A versenyző honlapjának beszámolója szerint a Hyundai csapat magyar pilótája az idei szezonban harmadszor foglalta el a pole pozíciót, amelyet az első két alkalommal (mindkétszer a Hungaroringen) nem tudott győzelemre váltani. A tavaly vb-ezüstérmes Michelisz a Slovakia Ringen azonban magabiztos rajt-cél diadalt aratott, és a főfutam megnyerésével 30 pontot gyűjtött a korábban megszerzett időmérős öt és második futamos hat pontja mellé. Az összesen szerzett 41 pontjával a szezonbeli második legerősebb hétvégéjét zárta, ennél többet csak a Hungaroringen ért el (53).
    Ezzel Michelisz 176 pontnál tart, és visszaugrott a harmadik helyre összetettben, a lemaradása 26 pont az éllovas olasz Gabriele Tarquini mögött.

forrás: MTI

Brit Nagydíj - Végeredmény, a vb-pontversenyek állása

2018. július 8. vasárnap 17:25

A vasárnapi Forma-1-es Brit Nagydíj végeredménye és a világbajnoki pontversenyek állása (a formula1.com alapján):

Végeredmény, Brit Nagydíj, Silverstone (52 kör, 306,198 km, a pontszerzők):
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 1:27:29.784 óra
  2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 2.264 másodperc hátrány
  3. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 3.652 mp h.
  4. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 8.883 mp h.
  5. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 9.500 mp h.
  6. Nico Hülkenberg (német, Renault) 28.220 mp h.
  7. Esteban Ocon (francia, Force India) 29.930 mp h.
  8. Fernando Alonso (spanyol, McLaren) 31.115 mp h.
  9. Kevin Magnussen (dán, Haas) 33.188 mp h.
10. Pierre Gasly (francia, Toro Rosso) 34.129 mp h.

pole pozíció: Hamilton

forrás: MTI

Hamilton volt a leggyorsabb a harmadik szabadedzésen

2018. július 7. szombat 16:06

A négyszeres világbajnok, címvédő brit Lewis Hamilton volt a leggyorsabb a Forma-1-es Brit Nagydíj szombati, harmadik szabadedzésén.

A Mercedes pilótája mögött a finn Kimi Räikkönen (Ferrari) zárt a második helyen, és honfitársa, Valtteri Bottas (Mercedes) lett a harmadik. Az összetett pontversenyben vezető, négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel a negyedik legjobb időt autózta.