Tenisz

Fucsovics két helyet javított, Balázs hetet rontott

2018. július 23. hétfő 8:31

A legjobb magyar, Fucsovics Márton két helyet javított, így jelenleg a 49. a férfi teniszezők világranglistáján, amelyen Balázs Attila hét helyet rontott, és visszacsúszott a 167. pozícióba.

Az ATP rangsorát továbbra is a spanyol Rafael Nadal vezeti a svájci Roger Federer, valamint a német Alexander Zverev előtt. A legutóbbi ranglistához képest a top 15-ben mindössze két páros cserélt helyet egymással.

forrás: MTI

Bukaresti tenisztorna - Bondár Anna búcsúzott párosban

2018. július 18. szerda 17:19

Bondár Anna a hazai közönség előtt szereplő Miriam Bulgaruval az oldalán az első fordulóban búcsúzott a 250 ezer dollár (69 millió forint) összdíjazású bukaresti salakpályás női tenisztorna párosversenyétől.

A magyar, román kettős a WTA honlapjának tudósítása szerint döntő rövidítésben maradt alul a második helyen kiemelt Monique Adamczak, Jessica Moore ausztrál duóval szemben.

Eredmény, páros, 1. forduló (nyolcaddöntő):
Monique Adamczak, Jessica Moore (ausztrál, 2.)-Bondár Anna, Miriam Bulgaru (magyar, román) 6:4, 5:7, 10-6 - döntő rövidítés

forrás: MTI

Női tenisz-világranglista - Babos a páros-rangsor élén

2018. július 16. hétfő 9:19

A várakozásoknak megfelelően hétfőtől Babos Tímea vezeti a női teniszezők páros-világranglistáját.

A magyar játékos első helye már a múlt héten biztossá vált, s ezen az sem változtatott, hogy a francia Kristina Mladenoviccsal első kiemeltként a negyeddöntőben búcsúzott Wimbledonban. Korábban sem a nőknél, sem a férfiaknál nem állt még magyar teniszező a felnőtt világranglista élén.
    A 25 éves Babos egyesben maradt a 38., rajta kívül Stollár Fanny van még ott a top 200-ban, ő a 148. helyen.
    Az egyéni rangsort továbbra is a román Simona Halep vezeti, a közvetlen élcsoportból a legnagyobbat a német Angelique Kerber javított a helyezésén, wimbledoni győzelmének köszönhetően a tizedikről feljött a negyedik helyre. Döntőbeli ellenfele, a volt világelső amerikai Serena Williams londoni szereplésével 153 pozíciót ugrott előre: két hete a 181. volt, most a 28.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

2018. július 15. vasárnap 17:46

Novak Djokovic nyerte meg a wimbledoni tenisztorna férfi egyes versenyét: a vasárnapi döntőben három szettben legyőzte a dél-afrikai Kevin Andersont.

A szerbek volt világelsője - aki jelenleg csak 21. a ranglistán - negyedik wimbledoni diadalára és 13. Grand Slam-serlegére hajtott, míg 203 centis ellenfele a tavalyi US Openen elveszítette eddigi egyetlen GS-döntőjét. Egyikük sem igazán kipihenten lépett a centerpálya gyepére, mivel a torna 1877 óta íródó történelmének két leghosszabb elődöntőjén voltak túl: Anderson 6 óra 36 perc alatt verte az amerikai John Isnert, míg Djokovic 5 óra 21 perc elteltével ünnepelhetett Rafael Nadal ellen, utóbbi meccset ráadásul szombat délután fejezték be.
    A 31 éves szerb és a 32 éves dél-afrikai személyében a profi időszak 1968-as kezdete óta először vívta két 30 év feletti teniszező a férfi döntőt a Church Roadon. Ami az egymás elleni mérlegüket illeti, Djokovic 5-1-re vezetett, riválisa csak az első mérkőzésüket tudta megnyerni tíz évvel ezelőtt.
    A vasárnapi csatában Djokovic rögtön elvette johannesburgi ellenfele adogatását, aki a folytatásban is sokat rontott, és alig fél óra alatt szetthátrányba került. A mindössze négy tornagyőzelemnél tartó Anderson félelmetes szervái a második játszmában sem működtek, a frissebben mozgó belgrádi teniszező 2:0-ra, majd egy újabb brékkel 5:1-re elhúzott. Djokovic 1 óra 12 perc elteltével könnyedén besöpörte a második játszmát is, miközben Anderson egyre kedveszegettebben rohant a labda után.
    A harmadik felvonás ennek ellenére minden addiginál kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, a dél-afrikai 5:4-nél váratlanul fogadóként két szettlabdához jutott, de a szerb hárította őket. Ugyanígy mentette meg 6:5-nél is háromszor a játszmát, majd a rövidítésben 1-1 után sorozatban négy pontot nyert, s innen már nem engedte ki a kezéből a meccset, amely 2 óra 18 percig tartott.
    A világranglistán 21. Djokovic lett a legalacsonyabban rangsorolt wimbledoni férfi bajnok a horvát Goran Ivanisevic 2001-es diadala óta.
    A szerb játékos 2011, 2014 és 2015 után negyedszer nyert Wimbledonban, 13. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be, és összességében 69. tornagyőzelmét aratta. A 203 centis Anderson a tavalyi US Open után a második GS-döntőjét is elveszítette.

forrás: MTI

kép: Wikipedia

Wimbledon - Kerber a női bajnok

2018. július 14. szombat 18:23

A német Angelique Kerber nyerte meg a wimbledoni tenisztorna női egyes versenyét, mivel a szombati döntőben 6:3, 6:3-ra legyőzte a 23-szoros Grand Slam-győztes Serena Williamst.

A volt világelsők csatájában - amely a Djokovic-Nadal férfi elődöntő miatt kétórás késéssel kezdődött - a 36 éves amerikai rögtön elvesztette az adogatását, ám ezután átvette a vezetést. A nyitószett hajrája ismét a kiválóan védekező Kerberé lett, aki félóra elteltével játszmaelőnybe került. A folytatásban a balkezes német 3:2-nél brékelt, majd 5:3-nál kiszerválta a mérkőzést, amely 65 percig tartott.
    A 30 éves Kerber pályafutása során harmadszor nyert GS-versenyt és összességében 12. tornagyőzelmét aratta. A szülési szabadságáról tavasszal visszatért Williams vereségével egyelőre nem érte utol a női Grand Slam-bajnokok örökranglistáját 24 elsőséggel vezető ausztrál Margaret Courtot.

forrás: MTI

Wimbledon - Szombaton folytatják a Nadal-Djokovic rangadót

2018. július 14. szombat 8:23

Szombaton folytatja a világelső spanyol Rafael Nadal és a szerb Novak Djokovic a második férfi elődöntőt a wimbledoni teniszbajnokságon. A két sztár csatájában Djokovic 2-1-re vezet három játszmát követően.

Pénteken azért nem tudták befejezni az összecsapást, mert előttük a dél-afrikai Kevin Anderson és az amerikai John Isner 6 óra 36 perces mérkőzést játszott, ami minden idők negyedik leghosszabb teniszmeccse volt.
    A wimbledoni szabályok szerint helyi idő szerint 23 óráig lehet játszani.
    A második elődöntőben - amely magyar idő szerint 21 óra után kezdődött - jobban kezdett a korábbi világelső, jelenleg 12. helyen kiemelt Djokovic, és egy brékkel játszmaelőnyhöz jutott. A folytatásban egymás hibáiból élt a két klasszis, ám a szett hajráját a 17-szeres Grand Slam-győztes Nadal - aki korábban kétszer diadalmaskodott az All England Tennis Clubban - jobban bírta, és egyenlített.
    A szerb sztár - ő korábban háromszor diadalmaskodott az angliai Grand Slam-tornán - a harmadik szett rövidítésében három játszmalabdát hárított, majd 11-9-re nyert, így ő várhatja 2-1-es előnyről a szombati folytatást.
    A győztes vasárnap Andersonnal találkozik.

forrás: MTI

Wimbledon - Babosék könnyed sikere

2018. július 7. szombat 15:50

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros nyolcaddöntőbe jutott a wimbledoni tenisztornán, szombaton.

A magyar, francia kettős a második fordulóban a Nagyija Kicsenok, Anastasia Rodionova ukrán, ausztrál duót verte két játszmában.
Babosékra a 16 között a rangsorban 13. Kirsten Flipkens, Monica Niculescu belga, román páros vár.
Korábban Stollár Fanny és a spanyol Georgina Garcia Pérez kikapott, így kiesett.
Egyesben már nincs versenyben magyar játékos.

Eredmény a verseny honlapja szerint: női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
-------------------------------------------
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Nagyija Kicsenok, Anastasia Rodionova (ukrán, ausztrál) 6:3, 6:2

korábban:

Nicole Melichar, Kveta Peschke (amerikai, cseh, 12.)-Stollár Fanny, Georgina Garcia Pérez (magyar, spanyol) 6:2, 6:4

forrás: MTI

Wimbledon - Stollár Fannyék győzelemmel kezdtek

2018. július 6. péntek 14:21

Stollár Fanny - oldalán Georgina Garcia Pérezzel - győzelemmel mutatkozott be a wimbledoni tenisztorna női párosversenyének főtábláján pénteken.

A magyar, spanyol kettős selejtezős veresége ellenére szerencsés vesztesként játszhatott a nyitókörben, s a viadal honlapja szerint az első fordulóban könnyedén, mindössze 51 perc alatt "intézték el" a Mandy Minella, Anastasija Sevastova luxemburgi, lett duót.
    Stollárék a 32 között a 12. kiemelt Nicole Melichar, Kveta Peschke amerikai, cseh párossal találkoznak.
    Babos Tímea és francia Kristina Mladenovic első kiemeltként csütörtökön ugyancsak kétjátszmás győzelemmel mutatkozott be az év harmadik Grand Slam-tornáján.

Eredmény a verseny honlapja szerint:
    női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Stollár Fanny, Georgina Garcia Pérez (magyar, spanyol)-Mandy Minella, Anastasija Sevastova (luxemburgi, lett) 6:1, 6:2

csütörtökön játszották:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Hozumi Eri, Kato Miju (japán) 6:4, 6:3

Forrás: MTI

Kép: Sportfaktor.hu

Wimbledon - Babos búcsúzott egyesben

2018. július 2. hétfő 21:04

Babos Tímea a hétfői első fordulóban búcsúzott egyesben a wimbledoni teniszbajnokságon.

A világranglistán 38. magyar játékos és ellenfele, a rangsorban 34. ukrán Leszja Curenko most találkozott ötödször: eddigi összecsapásaikon háromszor Babos nyert, legutóbb, idén Hobartban viszont 29 éves riválisa volt a jobb.
    Wimbledoni találkozójukon először a soproni teniszező veszítette el adogatását, ám 3:3-nál már ismét egyenlő volt az állás. Curenko ezt követően a legjobbkor, 5:5-nél brékelte ismét riválisát, s 46 perc után előnybe került - a viadal honlapja szerint.
    A második szettben nagyon rosszul kezdett a 25 éves magyar teniszező, kétszer is elveszítette adogatását, és bár bréklabdákig még eljutott, Curenko könnyedén, 74 perc alatt lezárta az összecsapást.
    Babos a mérkőzésen 34 ki nem kényszerített hibát követett el, riválisa mindössze 18-at.
    A magyar játékos párosban is érdekelt, ott a francia Kristina Mladenoviccsal alkotott duója első kiemeltként egy japán kettőssel kezd majd.